100 nowych etatów w technologiach medycznych

fot. materiał prasowy

Technologiczny oddział firmy medycznej GE Healthcare w Krakowie planuje do końca 2022 roku zrekrutować 100 dodatkowych ekspertów IT. Poszukiwane są przede wszystkim osoby z dużym doświadczeniem w obszarze inżynierii i analityki danych, oprogramowania, architektury chmurowej i platformy Salesforce. Od początku roku firma zatrudniła już 40 osób.

Pandemia znacznie przyspieszyła implementację rozwiązań cyfrowych w różnych obszarach medycyny, jednocześnie zwiększyły się potrzeby lekarzy i oczekiwania pacjentów w tym zakresie. W tym celu GE Healthcare rozpoczęło w tym roku rekrutację wysoko wykwalifikowanych specjalistów z branży IT, którzy wesprą firmę w udoskonalaniu obecnie stosowanych systemów i platform – czytamy w komunikacie firmy.

– Obecnie poszukujemy osób, posiadających co najmniej kilkuletnie doświadczenie w obszarach takich, jak Cloud Architecture, Data Engineering, Software Engineering czy osób z doświadczeniem w rozwijaniu platformy Salesforce – mówi Łukasz Domoradzki z krakowskiego oddziału GE Healthcare. – Małopolskie środowisko IT to skarbnica talentów, dlatego wierzymy, że uda nam się znaleźć tu przyszłych członków naszego zespołu, którzy zechcą wspólnie rozwiązywać problemy w obszarze ochrony zdrowia.

W ramach rekrutacji poszukiwane są osoby głównie z doświadczeniem seniorskim, które będą samodzielnie zarządzać projektami, w tym starsi konsultanci, managerowie czy liderzy projektów IT. W pierwszym kwartale tego roku firma zatrudniła już 40 osób.

Jak informuje GE Healthcare, kandydaci mogą liczyć m.in. na bezpieczeństwo zatrudnienia, rozbudowane możliwości rozwoju w międzynarodowym środowisku czy uczestnictwo w procesach certyfikacji kompetencji, zadaniowy czas pracy oraz jej zdalny tryb, co stwarza możliwości aplikowania osobom mieszkającym poza Krakowem.