5 tys. nowych miejsc pracy w PwC. Także w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PwC utworzy w Polsce do 2026 roku 5 tys. nowych miejsc pracy i zainwestuje przynajmniej 100 mln dolarów w rozwój biznesu. To element nowej strategii firmy, która zakłada inwestycje m.in. w nowe technologie, usługi i szkolenia talentów.

– W krakowskim biurze PwC pracuje obecnie ponad 200 osób, ekspertów wspierających przedsiębiorców w kwestiach strategii biznesowych, podatków, prawa, technologii, a także audytu. Zapowiadane w strategii The New Equation otwarcie nowych miejsc pracy w Polsce dotyczy też Krakowa, dokładniejsze liczby będziemy mogli podać w toku realizacji naszego planu – wyjaśnia Michał Gołębiewski z krakowskiego oddziału PwC.

12 mld dol. i 100 tys. nowych miejsc pracy

PwC zatrudnia w Polsce ponad 6 tys. osób zajmujących się doradztwem biznesowym, podatkowym, prawnym, technologicznym oraz audytem. Ponad tysiąc z nich to eksperci technologiczni.

Realizując założenia nowej strategii „The New Equation” w ciągu kolejnych 5 lat polskie spółki PwC zamierzają stworzyć 5 tys. nowych miejsc pracy, a także zainwestować co najmniej 100 mln dolarów m.in. w podnoszenie jakości wszystkich usług, nowe usługi chmurowe, technologiczne, usługi typu managed service, ale także w automatyzację procesów audytowych i usług podatkowych, jak również wzmocnienie cyfrowych umiejętności pracowników.

– Chcemy co roku tworzyć 1000 miejsc pracy w spółkach PwC w Polsce. Wiemy, że rozwiązywanie problemów przyszłości wymaga zespołów specjalistów, którzy mają głęboką wiedzę w swoich dziedzinach i łączą swoje kompetencje z zakresu audytu, ESG, prawa, podatków i strategii biznesowych z nową siłą napędową jaką jest technologia – komentuje Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

Inwestycja PwC w naszym kraju to część globalnego planu, który zakłada inwestycje w łącznej wysokości 12 mld dol. i utworzenie 100 tys. nowych etatów.

comments powered by Disqus