50 mln euro dla Tischnera Office

fot. materiał prasowy

Deweloper biurowy Cavatina pozyskał od niemieckiego banku Norddeutsche Landesbank 50 mln euro kredytu inwestycyjnego. Środki zostaną przeznaczone m.in. na refinansowanie nakładów poniesionych na realizację inwestycji Tischnera Office.

Przypominamy, że Cavatina to deweloper odpowiedzialny za takie inwestycje w Krakowie jak Ocean Office Park, Equal Business Park, Tischnera Office właśnie czy nowo powstający projekt Kraków Office Park, o którym deweloper nie chce mówić.

Wartość kredytu pozyskanego od Norddeutsche Landesbank wynosi 50 mln euro, z czego 34,25 mln euro zostanie przeznaczone na spłatę kredytu zaciągniętego w Alior Bank, a pozostała kwota ok. 15,5 mln euro na bieżącą działalność inwestycyjną grupy kapitałowej Cavatina Holding – czytamy w komunikacie spółki.

W grudniu 2021 r. spółki z grupy Cavatina Holding S.A. zawarły z bankami Berlin Hyp i Pekao umowy kredytowe o wartości 82 mln euro i 44,3 mln zł na finansowanie Global Office Park w Katowicach. W tym samym miesiącu pozyskano też od jednego z funduszy niepublicznych PZU 116,8 mln zł z przeznaczeniem na finansowanie budowy budynku D w kompleksie Quorum we Wrocławiu.

– Kredyt inwestycyjny na refinansowanie inwestycji Tischnera Office to kolejne finansowanie pozyskane od niemieckiego banku. W ramach dywersyfikacji źródeł finansowania wkrótce wyjdziemy do polskich inwestorów indywidualnych z propozycją objęcia obligacji w ramach programu publicznej emisji do 200 mln zł – komentuje Daniel Draga, wiceprezes Cavatina Holding.

Tischnera Office liczy niemal 34 tys. mkw. powierzchni najmu i jest obecnie w blisko 80 proc. skomercjalizowany. Wśród najemców budynku znajdują się firmy Sabre, Skanska, SII, Tyrens, drEryk czy INNERGY

comments powered by Disqus