Amerykańska firma zatrudni w Krakowie 500 inżynierów

fot. krzysztof Kalinowski/Lovekrakow.pl

Na początku roku amerykańska firma Kaseya otworzyła w Krakowie biuro, w którym zamierza zatrudnić 500 lokalnych inżynierów w ciągu trzech lat. Nowa lokalizacja firmy będzie pełnić funkcję centrum badawczo-rozwojowego.

Powierzchnia biurowa firmy w Krakowie obejmuje 2 tys. mkw. i zgodnie z umową, do końca roku, przebędzie jej jeszcze drugie tyle. Kaseya jest na dobrej drodze do zatrudnienia ponad 150 nowych pracowników do końca 2022 roku, przy czym docelowy poziom zatrudnienia to 500 osób do 2025 roku.

„Centrum Doskonałości” w Krakowie skoncentrowane jest na budowaniu zespołu inżynieryjnego odpowiedzialnego za prace badawczo-rozwojowe i zespołu pracowników ds. cyberbezpieczeństwa o dużych możliwościach rozwoju – czytamy w komunikacie firmy.

– Dostrzegliśmy ogromny potencjał w Krakowie, będącym miastem uniwersyteckim, w odniesieniu do dostępności utalentowanych kadr – powiedział Fred Voccola, dyrektor generalny Kaseya.

Kariera i współpraca z uczelniami

Firma planuje wprowadzenie programu praktyk i ustanowienie partnerstw z lokalnymi uczelniami i innymi organizacjami społecznymi w celu szkolenia i rozwoju personelu. Wielu z zatrudnionych inżynierów rozpocznie pracę na stanowiskach niższego szczebla, po czym w ramach programu firmy Grow Your Own, wspierającego pracowników na ich ścieżce kariery, uzyskają dostęp do szkoleń i programów mentorskich, umożliwiających pokonywanie kolejnych szczebli kariery w organizacji.

– Mamy wspaniałe doświadczenia płynące z pracy z polskimi dostawcami i uważamy, że mocno wpisujemy się w ich rodzącą się kulturę technologiczną oraz przewidujemy, że będziemy tam osiągać sukcesy – dodał Fred Voccola.

Decyzja w sprawie otwarcia biura w Polsce jest częścią szeroko zakrojonej strategii zwiększenia udziału w rynku europejskim i rynkach regionu Azja-Pacyfik. Firma obecnie prowadzi działalność w Dublinie w Irlandii, w Bangalore w Indiach i w australijskim Sydney.