Amerykański gigant otworzył hotel przy Błoniach [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Hotel zlokalizowany w pobliżu stadionu miejskiego przy al. 3 Maja został w końcu otwarty. Obiekt amerykańskiej sieci hotelowej Hyatt posiada 216 pokoi, 150 mkw. powierzchni konferencyjnej i ogólnodostępną restaurację Zoom.

Jak informowaliśmy wcześniej, hotel Hyatt Place Kraków miał zostać otwarty już w 2021 roku. Inwestycja rozciągnęła się w czasie z uwagi na trudne warunki gospodarcze i niepewność panującą na rynku hotelarskim oraz turystycznym.

Obiekt marki Hyatt został wreszcie otwarty. W ofercie hotelu znajduje się 216 pokoi w cenie od około 400 zł do ponad 700 zł. Do dyspozycji gości oddano całodobowe centrum fitness, sklep oraz restaurację Zoom, którą zawiaduje szef kuchni Miłosz Kowalski. Restauracja jest również otwarta dla mieszkańców i gości z zewnątrz.

Charakterystyczna czarna bryła hotelu skrywa surowe wnętrza zaprojektowane w stylu „urban jungle”. Naturalne materiały, takie jak beton, stal i drewno, przełamane zostały dużą ilością zieleni i urozmaicone detalami w kolorze fioletu. Design komponuje się z oryginalnymi dziełami polskiego ilustratora Karola Banacha, będącymi artystyczną interpretacją symboli Krakowa, takich jak Smok Wawelski, Lajkonik czy obwarzanek – czytamy w opisie inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec