Bezobsługowa Żabka. Zabierasz produkty i wychodzisz

fot. materiały prasowe

W przejściu podziemnym Basztowa-Lubicz uruchomiono bezobsługowy sklep Żabka. To nowy koncept, który pozwala zrobić zakupy bez kolejek ani kontaktu z obsługą.

Żeby skorzystać z usług sklepu, trzeba mieć smartfon z zainstalowaną aplikacją Żabki i włączoną usługą płatności. Przed wejściem do lokalu aplikacja wygeneruje jednorazowy, przypisany do punktu kod QR, który należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Po zeskanowaniu kodu, drzwi otworzą się automatycznie. Gdy będziemy już w środku wystarczy wziąć z półki wybrane produkty i… wyjść.

– Zamontowany w sklepie system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. deep learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym sfinalizuje płatność za pomocą podpiętej do aplikacji karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo – informuje biuro prasowe Żabki.

Tego typu bezobsługowe 24-godzinne sklepy otwarto w Poznaniu, Warszawie i Krakowie. W warszawskiej oraz krakowskiej placówce poszerzono asortyment, gdzie znaleźć można około 500 różnych produktów.

– Żappka Store to format opracowany z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu lub jest ona bardzo ograniczona, jak w przypadku dworców kolejowych. Koncept jest oparty na najnowszych technologiach, takich jak zaawansowane modele przetwarzania obrazu przy wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji do obsługi klienta oraz inteligentne rozwiązania do zarządzania zasilaniem, bezpieczeństwem i dostępnością sklepu –  komunikuje firma.