Bieżanów. Wszyscy zainteresowani muszą wiedzieć o planowanej budowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Inwestor, który chce zbudować bloki w Bieżanowie, musi uzbroić się w cierpliwość. Procedura w sprawie ustalenia warunków zabudowy potrwa, a to z uwagi na kwestie związane z ustaleniem właścicieli sąsiednich działek.

Ul. Przecinek to krótka droga łącząca się z ul. Bieżanowską niedaleko torów kolejowych. Inwestor zaplanowałam tam budowę czterech bloków mieszkalnych z garażami podziemnymi. Pod koniec września postępowanie o ustalenie warunków zabudowy zostało zwieszone.

Zgodnie z przepisami

Urząd miasta musiał ustalić wszystkich właścicieli działek, które sąsiadują z terenem planowanej inwestycji, i powiadomić je o postępowaniu. Pominięcie kogokolwiek mogłoby skutkować uchylaniem decyzji.

Problem w tym, że dwóch współwłaścicieli jednej działki zmarło. Dlatego urzędnicy musieli ustalić ich spadkobierców lub następców prawnych. – Udało się ustalić spadkobierców jednej z dwóch osób – informuje Patrycja Piekoszewska z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Czyja jest ta działka?

Problem jest ze spadkobiercami drugiej zmarłej osoby. Jak do tej pory nie udało się ich ustalić, mimo prób pozyskania informacji m.in. z sądu czy przepytania krewnych zmarłego. W przypadku, gdy taka osoba lub osoby nie znajdą się, sąd będzie musiał ustanowić kuratora spadku.

– Konieczność zapewnienia czynnego udziału w postępowaniu wszystkim stronom postępowania, tj. w tym przypadku ustalenia następców prawnych lub ustanowienia kuratora spadku nieobjętego, aby zawiadomić ich o sprawie, musi być rozstrzygnięte przed wydaniem decyzji w tej sprawie. W razie zaistnienia możliwości wezwania spadkobierców do udziału w postępowaniu, zostanie ono bezzwłocznie podjęte – informuje przedstawicielka krakowskiego magistratu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim