Biurowiec nad Wisłą będzie gotowy w 2022 roku [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Lepszej lokalizacji na zaaranżowanie swojego biura nie można sobie wymarzyć. Biurowiec przy ul. Marii Konopnickiej 29 leży tuż przy Bulwarze Wołyńskim z widokiem na Wawel. Jego otwarcie zaplanowano na I kwartał 2022 roku.

Przypomnijmy, że budowa budynku nie obyła się bez komplikacji. W 2019 roku ruszyły prace budowlane nad obiektem, lecz w okresie letnim 2020 roku wstrzymano je całkowicie. Od tego momentu do marca 2021 roku budynek funkcjonował w charakterze wieszaka reklamowego. Czym był spowodowany przestój w budowie?

– Prace budowlane i wykończeniowe zostały wstrzymane ze względu na procedurę negocjacji umów oraz proces przetargowy, który wyłonił między innymi wykonawcę elewacji – wyjaśnia reprezentująca stanowisko spółki deweloperskiej Klaudia Rydz z firmy doradczej Knight Frank. Wykonawcą elewacji ostatecznie została firma Inter-Bud.

Jak przebiega komercjalizacja pow. biurowej nad Wisłą?

Biurowiec MK29 ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2022 roku i już jest w ponad 80 proc. wynajęty. Jego całkowita powierzchnia najmu netto wyniesie niemal 11,1 tys. mkw., z czego prawie 2,1 tys. metrów pozostaje jeszcze wolne.

– Zostało nam właściwie 1,5 kondygnacji do zakontraktowania, reszta powierzchni biurowej jest wynajęta. Trwają prace projektowe aranżacji wnętrz dla poszczególnych najemców oraz budowlane prace wykończeniowe. Komercjalizacja budynku idzie nam bardzo dobrze, choć należy zaznaczyć, że gdyby nie pandemia, ten proces przebiegałby jeszcze szybciej – dodaje Klaudia Rydz.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto