BNP Paribas otwiera drugie Centrum Usług Wspólnych i szuka pracowników

fot. materiały prasowe

Grupa BNP Paribas uruchamia w Krakowie drugie Centrum Usług Wspólnych. W jego ramach rozwijać będzie swój IT Hub o nazwie B-INFINIT i Międzynarodowe Centrum Operacji. W biurze prace znajdzie ponad 200 osób.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie oddziału naszego IT Hubu w Krakowie, ponieważ stolica Małopolski ma bardzo mocno rozwinięty rynek pracowników IT. Słynie z bogatej oferty edukacyjnej i jakości ośrodka akademickiego kształcącego specjalistów z obszaru technologii. Nie bez powodu wiele międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych czy banków decyduje się na lokowanie tutaj coraz bardziej wyspecjalizowanych procesów – mówi Dimitri Thomas, Chief Operating Officer CIB.

– Otwarcie B-INFINIT w Krakowie oraz rozbudowa departamentów operacji jest elementem strategii Grupy BNP Paribas GTS 2025 (Rozwój, Technologia, Zrównoważone finanse), która zakłada wzmocnienie działalności operacyjnej i efektywności – dodaje Dimitri Thomas.

Zadaniem IT Hubu B-INFINIT jest wspieranie banku w obszarach takich jak: obsługa operacji na papierach wartościowych, bankowość korporacyjna oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury IT.

Z kolei Międzynarodowe Centrum Operacji (IOC), dostarczające globalnie usługi dla funduszy inwestycyjnych, poprzez ekspansję w Krakowie będzie rozwijać swoją działalność operacyjną prowadzoną już w Warszawie.

Rekrutacja w toku

Aby zapewnić realizację celów strategicznych, operacje finansowe funkcjonować będą w ramach dwóch lokalizacji – w Warszawie i Krakowie.

– W Krakowie do zespołu operacyjnego w ramach IOC planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów do końca 2025 roku – mówi Piotr Tatar, Head of IOC Operations Poland.

– Szukamy specjalistów w zakresie księgowości funduszy inwestycyjnych, działalności prowadzonej w ramach Agenta Transferowego oraz powiązanych działalności AML i KYC, jak również dynamicznie rosnącego obszaru Private Capital – tłumaczy.

Do B-INFINIT w Krakowie poszukiwane są przede wszystkim osoby posiadające co najmniej kilkuletnie doświadczenie. Natomiast w przyszłym roku planowane jest zatrudnianie także osób mniej doświadczonych.  – W Krakowie, gdzie dopiero ruszyła rekrutacja, pozyskaliśmy już 10 nowych pracowników, docelowo planujemy zatrudnić ponad 100 specjalistów – informuje Aneta Kolankowska, Chief Information Officer B-INFINIT, która od 20 lat tworzy i zarządza zespołami IT w instytucjach finansowych.

Zarówno B-INFINIT, jak i IOC BNP Paribas CIB Polska zlokalizowane będą w biurowcu przy ul. Armii Krajowej 28.