Ericsson chce zatrudnić 350 osób w Łodzi i Krakowie. Ruszyły prace nad siecią 6G

fot. Krzysztof Kalinowski

Polskie centrum badań i rozwoju firmy Ericsson, zlokalizowane w Łodzi i Krakowie, planuje rozbudować ponad 1700-osobowy zespół o 350 nowych wakatów w ciągu najbliższego roku.

– Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów, testerów, system architektów, a także osoby koordynujące pracę takie jak Scrum Master czy kierownik liniowy. Swoje miejsce w zespole znajdą również trenerzy oraz liderzy techniczni, którzy będą pomagać w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań – mówi Stefan Znarowski, nowy szef centrum R&D firmy Ericsson w Krakowie i Łodzi.

Obecnie inżynierowie z polskiego centrum R&D firmy Ericsson mają do czynienia nie tylko z technologiami 4G i 5G. Cały czas funkcjonują sieci komórkowe starszych generacji, które również potrzebują wsparcia. 2G jest praktycznie nieśmiertelne i to dzięki niemu można wykonywać połączenia głosowe czy wysyłać wiadomości sms.

Jak podkreśla Stefan Znarowski z firmy Ericsson, największą różnicą przy oprogramowaniu dla każdego standardu G jest jego cykl życia: przy 2G, 3G i 4G jesteśmy już w zaawansowanej fazie, gdzie potrzebne są głównie krytyczne poprawki. Z kolei 5G od strony oprogramowania potrzebuje jeszcze więcej badań i tworzenia rozwiązań, które pozwolą na wdrożenie określonych funkcjonalności.

– Rozpoczynamy też w Łodzi i Krakowie prace nad 6G. Zajmujemy się pełnym cyklem życia oprogramowania dla każdej generacji sieci – dodaje Znarowski.