Kamienica wydrążona od środka. Powstanie apartamentowiec [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

To ostatnia tak położona inwestycja w Krakowie – komunikuje deweloper odpowiedzialny za inwestycję mieszkaniową przy ul. Kościuszki 20 i 22. Trudno się z nim nie zgodzić, bo poza sąsiednią nieruchomością znajduje się już tylko skwer Lajkonika i most Dębnicki.


Po starych kamienicach znajdujących się pod niniejszymi adresami pozostała właściwie tylko ściana frontowa. Całe zaplecze działki i oficyny tylne zostały zrównane z ziemią. Przednia ściana jest obecnie wzmacniana przez charakterystyczne żółte pionowe elementy.

fot. z 2017 roku/Google Maps
fot. z 2017 roku/Google Maps

Kościuszki 22

Deweloper wybuduje w tej lokalizacji 5-piętrowy apartamentowiec liczący 75 apartamentów z dużymi balkonami i tarasami „z widokiem na Wawel”. Jak ustaliliśmy wcześniej z ekspertem rynku krakowskich kamienic Krzysztofem Bartusiem, sam „widok na Wawel” potrafi wywindować cenę co najmniej o 5 tys. zł za mkw. mieszkania.

W rzeczywistości apartamentowiec to będą dwa budynki mieszkalne wraz z usługami w parterach oraz dwukondygnacyjnym garażem podziemnym. Dasta Invest przewiduje zakończenie prac budowlanych w I-III kwartale 2023 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec