Kaufland planuje przebudowę dawnego Tesco

W tym budynku od jutra działać będzie market Kaufland fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

Już jutro przy ulicy Wielickiej – w miejscu, w którym przez lata funkcjonował sklep Tesco – otwarty zostanie Kaufland. Firma przeprowadziła w budynku tylko podstawowe prace, ale zapowiada większe zmiany.

Sklep Tesco – jako jeden z kilku w całej Polsce – został sprzedany. Obiektami zainteresowała się sieć Kaufland – oprócz Krakowa, również sklepami w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu i dwoma w Warszawie.

Większość pracowników zostaje

W czwartek 13 lutego piąty krakowski Kaufland zostanie otwarty. Firma deklaruje, że wszystkim pracownikom wcześniejszego sklepu zaproponowano „atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy identyczne do tych, jakie oferuje wszystkim pracownikom w marketach Kaufland na analogicznych stanowiskach”.

Zapowiedzi pozostawienia dotychczasowej załogi padały już wcześniej, po podaniu do publicznej wiadomości informacji o zakupie obiektu. Teraz Kaufland zapewnia, że z propozycji skorzystała zdecydowana większość, czyli kilkudziesięciu pracowników Tesco, a na przedstawioną propozycję nie przystały „jedynie pojedyncze osoby z dotychczasowej załogi marketu”.

Co się zmieni?

Sprawa przejęcia sklepu przez niemiecką sieć potoczyła się szybko. Zapytaliśmy więc, czy i jakie zmiany Kaufland przeprowadził i zamierza przeprowadzić przy Wielickiej.

– Nowo otwierany sklep przeszedł rebranding, nastąpiła w nim wymiana elementów technicznych i marketingowych, a także wymiana wyposażenia i towarów – Małgorzata Niezgodzka z biura prasowego Kaufland Polska Markety.

To jednak dopiero początek większych zmian. – Planujemy kompleksową przebudowę obiektu, która ma nadać mu nowoczesny charakter i docelową funkcjonalność. Działania rozpoczną się w ciągu kilku miesięcy po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń i w żaden sposób nie spowodują wstrzymania działalności sklepu – zapowiada przedstawicielka firmy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim