Kolejna kamienica na Stradomiu zamieni się w hotel [ZDJĘCIA]

wizualizacja kamienicy przy ul. Stradomskiej fot. flcprojekty

Trwają prace budowlane nad przebudową i rozbudową kamienicy przy ul. Stradomskiej. Inwestor uruchomi w tym miejscu czterogwiazdkowy hotel z ok. 80 pokojami, basenem i restauracją.

Trzykondygnacyjna kamienica przy ul. Stradomskiej 25 zostanie wyremontowana i przebudowana na hotel. Inwestycja będzie jednak ciągnąć się wzdłuż działki aż do ulicy św. Agnieszki 8, gdzie jeszcze kilkanaście miesięcy temu stało ogrodzenie wraz z murem. Murek musiał zostać wyburzony na rzecz zaplombowania tego miejsca dwiema oficynami bocznymi oraz budynkiem frontowym uzupełniającym hotelową inwestycję.

budynek od strony ul. św. Agnieszki w 2018 roku, fot. Damian Daraż/Investmap.pl
budynek od strony ul. św. Agnieszki w 2018 roku, fot. Damian Daraż/Investmap.pl

Kamienica frontowa od strony ul. Stradomskiej została zbudowana w 1865 roku i od tamtej pory pełniła funkcję mieszkalną. W 2020 roku inwestor uzyskał pozwolenie na budowę obiektu noclegowo-usługowego, a zatem nastąpiła zmiana sposobu użytkowania budynku na funkcję hotelową. Inwestycja jest obecnie w trakcie realizacji.

– Zaprojektowano ok. 80 pokoi hotelowych w standardzie czterogwiazdkowym wraz ze strefą SPA z basenem, salą fitness i stylową restauracją. Projektowana rozbudowa jest formą uzupełnienia kwartału zabudowy nawiązującą do historycznej zabudowy działki, ale z nowoczesnym detalem i charakterem – prezentowała pracownia FLCprojekty w ubiegłym roku.

Za inwestycję odpowiedzialna jest spółka Howell Estates, która buduje m.in. jeden z biurowców przy rondzie Matecznego, czy też przygotowuje się do przebudowy pałacu Tarnowskich przy ul. Szlak. Niestety spółka nie zamierza więcej zdradzać na temat swoich inwestycji w Krakowie, poza nic nieznaczącymi informacjami dostępnymi na ich stronie internetowej.

Ulica Stradomska to niezwykle atrakcyjne miejsce dla inwestorów z branży hotelarskiej i turystycznej. Nieopodal opisywanej powyżej inwestycji (przy tej samej ulicy) trwa nieprzerwanie budowa hotelu Angel House oraz apartamentowca Angel Stradom. Z rozmowy z ekspertem Krzysztofem Bartusiem wynika, że tego rodzaju inwestycji będzie tylko przybywać w centrum, a kamienice sukcesywnie będą przekształcane na obiekty hotelowo-usługowe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus