Kolejny blok z mieszkaniami na wynajem w Krakowie

inwestycja LivUp fot. mat. inwestora

Rynek mieszkań na wynajem długoterminowy w Krakowie rośnie jak na drożdzach. Każdy kolejny miesiąc to ogłoszenie nowej inwestycji w tym segmencie. Tym razem oddano do użytkowania blok w Bronowicach z prawie 80 mieszkaniami.

Na koniec listopada oddano w ręce najemców budynek przy al. 3 Maja liczący 386 mieszkań na wynajem długoterminowy. To największa jak dotąd zrealizowana inwestycja na krakowskim rynku instytucjonalnego wynajmu mieszkań (PRS). Szereg deweloperów i zagranicznych funduszy przygotowuje się lub już realizuje kolejne tego rodzaju inwestycje w Krakowie. To budynki powstające m.in. na Czerwonych Makach, przy Bonarce, przy ul. Cystersów czy mieszkania wchodzące w skład inwestycji Ocean Office Park. Szczegółowo o tych projektach przeczytacie TUTAJ.

W Krakowie istnieje już blisko 1500 mieszkań na wynajem instytucjonalny zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Około 1000 lokali znajduje się w budowie. Teraz dodano do tego nową inwestycję.

80 mieszkań na wynajem w Bronowicach

Firma LivUp, zajmująca się wynajmowaniem nieruchomości głównie w Warszawie, kupiła budynek od krakowskiego dewelopera Galinvest przy ulicach Rydla i Zaczarowane Koło. Jak informuje inwestor, obiekt liczący prawie 80 mieszkań został właśnie oddany do użytku i wkrótce ruszą „prace adaptacyjne”. Pierwsi najemcy wprowadzą się do lokali w drugim kwartale 2023 roku. Wynajem jest dostępny od min. 12 miesięcy.

– Aktywnie poszukujemy kolejnych projektów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Naszym celem jest posiadanie kilku tysięcy mieszkań pod wynajem długoterminowy w największych miastach regionalnych w Polsce. Obecnie skupiamy się na Warszawie i Krakowie – dwóch miastach, w których prowadzimy znaczącą działalność posiadając prawie 800 lokali, ale w przyszłości możemy rozważać wejście do kolejnych miast – komentuje prezes LivUp Roee Shamir.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice