Resi4Rent: Nie przeprowadzamy castingów na lokatorów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Odwiedziliśmy pierwszą o takiej skali inwestycję mieszkaniową na wynajem w Krakowie. W pobliżu stadionu miejskiego przy al. 3 Maja powstał budynek z 386 mieszkaniami. W powyższej galerii zdjęć zobaczycie, jak wyglądają takie lokale od środka.

Inwestycja jest gotowa do zamieszkania od zaledwie kilku dni. Pierwsi najemcy się wprowadzają i urządzają, choć zbyt wiele tu do urządzania nie ma, bowiem wszystkie mieszkania są wykończone i wyposażone w meble, dostęp do Internetu czy sprzęty AGD. W obiekcie jest obecna również nieustannie ekipa obsługująca budynek i lokatorów, zajmująca się sprzątaniem, ochroną oraz serwisami technicznymi.

Wynajem mieszkania dwupokojowego, które widzicie na powyższych zdjęciach, kosztuje 3700 zł/mies. bez opłat za media. Do wyboru są 1-, 2- lub 3- pokojowe mieszkania do wynajęcia na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Budynek powstał na terenie określonym w planie miejscowym „TS Wisła” jako „baza hotelowa”, dlatego mimo 386 mieszkań w obiekcie znajduje się 111 miejsc parkingowych naziemnych. Podobnie jest z innymi „hotelami” i inwestycjami w tym kwartale zabudowy. To oznacza, że dla wielu lokatorów budynku pozostaje jazda rowerem, komunikacją miejską czy taksówką.

– Minione miesiące udowodniły, że mieszkanie w abonamencie to usługa bardzo dobrze oceniana przez krakowian, o czym świadczy rekordowo krótki czas pełnego wynajęcia inwestycji Kraków-Bonarka [2 mies. – red.]. Nie przeprowadzamy castingów na lokatorów, lokale są wynajmowane na podstawie klarownych kryteriów wyłącznie natury finansowej. Pomagamy się zadomowić młodym singlom i rodzinom z dziećmi, samotnym rodzicom, cudzoziemcom, studentom czy osobom posiadającym zwierzęta – mówi Sławomir Imianowski, prezes firmy Resi4Rent.

Deweloper Echo Investment zapowiada powstanie jeszcze ponad 1000 mieszkań na wynajem w tym formacie. Część z nich powstanie w ramach nowych inwestycji przy al. Jana Pawła II i ul. Wita Stwosza. Do 2025 roku firma chce mieć przynajmniej 10 tys. lokali w abonamencie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec