Krakowska spółka będzie budować linię tramwajową w stolicy

ZUE było wykonawcą inwestycji przy rondzie Mogilskim fot. ZUE

ZUE wraz z FABE Polska podpisały umowę na realizację budowy trasy szybkiego tramwaju w Warszawie. Wartość umowy to ponad 360 mln złotych.

Konsorcjum firm podpisało umowę z Tramwajami Warszawskimi w związku z przetargiem, jaki został zorganizowany prze miejską spółkę w grudniu zeszłego roku. Zadanie polegać będzie na budowie „trasy tramwaju szybkiego od ul. Kasprzaka do Wilanowa na odcinku od Dworca Zachodniego do węzła z ul. Grójecką".

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni z powierzonego nam zadania. Doskonale wiemy, jak istotny i wyczekiwany jest to projekt dla mieszkańców Warszawy. Dzięki tej inwestycji możliwy będzie dojazd tramwajem do stacji Warszawa Zachodnia, a pod samą stacją zbudowany zostanie podziemny przystanek tramwajowy dla pasażerów, z którego będzie można przejść na perony kolejowe i autobusowe. Będzie to bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców Warszawy i przyjezdnych do stolicy – mówi Wiesław Nowak, prezes zarządu ZUE.

Trasa częściowo przebiegać będzie tunelem (o długości, wraz z rampą najazdową, ok. 700 m). Tunel przebiegał będzie od ulicy Bitwy Warszawskiej 1920, pod parkiem Pięciu Sióstr i pod Alejami Jerozolimskimi. To już kolejna tego typu inwestycja ZUE – wykonaliśmy projekty podziemnej trasy tramwajowej np. w Krakowie i Poznaniu. Jest to też kolejna realizowana przez nas inwestycja dla Warszawy – dodaje prezes Nowak.

Wartość umowy brutto to 362,6 mln złotych, z czego połowa przypadnie krakowskiej spółce. Przedsiębiorstwo poinformowało, że obecnie ZUE posiada portfel zamówień o łącznej wartości około 1,8 mld złotych.