Mieszkania na wynajem zastąpią centrum mięsne

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Deweloper kupił za 23,5 mln zł centrum dystrybucji mięsa Makton przy ul. Cystersów, o czym informowaliśmy na początku listopada. Teraz już wiemy, że na tym terenie powstaną mieszkania na wynajem.

Informacje te potwierdza agencja Immo Lab, która prowadziła transakcję sprzedaży tego gruntu. Firma mówi, że kupującym jest spółka deweloperska, jednak nie zdradza jej tożsamości.

Nowy inwestor planuje na tym terenie wybudować mieszkania w segmencie instytucjonalnego wynajmu mieszkań (PRS). Oznacza to, że mieszkania nie będą przeznaczone na sprzedaż, a wyłącznie na wynajem z rąk dewelopera.

– Grunt przy Cystersów 22 daje możliwość realizacji zabudowy usługowej. Ze względu na dużą popularność dzielnicy między innymi wśród studentów czy osób relokujących się do Krakowa ze względów zawodowych, kupujący planuje tutaj realizację inwestycji z segmentu PRS – komentuje Jakub Szymanowski z agencji Immo Lab.

Powierzchnia zakupionej ziemi wynosi niemal 4000 mkw., aczkolwiek potencjał zabudowy terenu to ponad dwa razy tyle – 8500 mkw. – informuje Immo Lab.

Mieszkania na wynajem coraz popularniejsze

Czemu trudno zaprzeczyć, obserwując deweloperów, którzy coraz częściej wchodzą na rynek mieszkań na wynajem. W ostatnim czasie informowaliśmy o szeregu inwestycji realizowanych w tym modelu, to przede wszystkim firma Echo Investment ze swoją platformą Resi4Rent.

Do grona deweloperów i operatorów, którzy zdecydowali się wejść w mieszkania na wynajem w Krakowie, należy włączyć Develię, AFI Europe, agencję Leach & McGuire, holenderski koncern Van Der Vorm Vastgoed oraz fundusz Zeitgeist Asset Management.

W Krakowie mieszkań na wynajem w segmencie PRS funkcjonuje ok. 400. Analitycy ThinkCo szacują, że ponad 2,5 tys. tego rodzaju lokali znajduje się w budowie lub planach deweloperów obowiązujących do 2023 roku na terenie miasta.

– Kraków to marka sama w sobie – wiodący ośrodek akademicki, najpopularniejsza destynacja turystyczna w Polsce i ulubiona w tej części Europy lokalizacja pod inwestycje z sektora usług. Te czynniki przekładają się na lawinowy wzrost zapytań deweloperów zainteresowanych realizacją projektów PRS-owych właśnie w Krakowie – wyjaśnia Daniel Puchalski z agencji Immo Lab.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus