Mostostal Kraków jeszcze bliżej z Hyundaiem

W dniu 12 sierpnia pomiędzy firmami Budimex i Mostostal Kraków a Hyundai Engineering, podpisana została umowa o strategicznej współpracy na polskim rynku rafineryjnym, petrochemicznym, energetycznym oraz infrastrukturalnym.

W ramach zawartej umowy poszczególne strony będą każdorazowo podejmowały decyzję o wspólnym uczestnictwie w konkretnym projekcie. Jeżeli Hyundai wyrazi zgodę, otrzyma wsparcie w procesie ofertowym na etapie negocjacji z klientem przez Grupę Budimex, a w przypadku wygrania kontraktu – także jego realizację.

Zawarta umowa ma charakter ogólny i ramowy. W przypadku zainteresowania wspólnymi działaniami jest ona silną podstawą do dalszej współpracy, włączając w to przede wszystkim realizację projektu.

– Spółka Mostostal Kraków należąca do Grupy Budimex jest już obecnie w trakcie realizacji projektów z Hyundai o łącznej wartości ok. 48 mln zł. W 2020 roku zostały zawarte umowy na prace montażowe konstrukcji stalowej na projekcie Polimery Police oraz na dostawę konstrukcji stalowej podestów, również w ramach wymienionego projektu – mówi Artur Popko, prezes Budimexu.

– Obecnie Hyundai Engineering posiada w portfelu na rynku polskim dwa duże projekty w branży chemicznej i zamierza rozszerzać swoją działalność na rynku polskim. Szczególnie w obecnej pandemicznej sytuacji współpraca z polskimi firmami przy realizacji projektów w Polsce jest dla Hyundai Engineering priorytetem, gdyż ogranicza ryzyko wynikające z załamania łańcucha dostaw. Podpisanie umowy o strategicznej współpracy z Grupą Budimex jest milowym krokiem w celu realizacji projektów w Polsce – podkreśliła Won Ock Kim, wiceprezes Hyundai Engineering.

comments powered by Disqus