Na Ruczaju powstanie duże centrum handlowe [WIZUALIZACJE]

wizualizacja fot. materiały inwestora

Deweloper KG Group nie ustaje w wysiłkach i zaledwie tydzień po otwarciu parku handlowego na Zwierzyńcu, bierze się za rozbudowę centrum handlowego na Ruczaju.

– Uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę centrum Atut Ruczaj 2 i wkrótce rozpoczniemy prace budowlane – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Nowy obiekt będzie niemal cztery razy większy od już istniejącego, otwartego na początku 2019 roku, centrum handlowego przy ul. Czerwone Maki. Druga część inwestycji zakłada powstanie obiektu o powierzchni 25 tys. mkw., co w połączeniu z istniejącym, zaoferuje ponad 30 tys. mkw. przestrzeni handlowej.

Obecnie istniejący obiekt Atut Ruczaj, fot. inwestor
Obecnie istniejący obiekt Atut Ruczaj, fot. inwestor

Rozbudowa centrum handlowego ma się rozpocząć naprzeciwko obecnego obiektu już w najbliższych tygodniach. Deweloper przewiduje otwarcie w drugiej połowie 2022 roku.

Wiemy już, że w nowym centrum znajdzie się market Leroy Merlin, Biedronka, Action, RTV Euro AGD, czy siłownia My Fitness Place. – Naszym celem jest dopełnienie oferty handlowej już istniejącego centrum. Dlatego intensywnie pracujemy nad doborem najemców, którzy stworzą jak najbardziej atrakcyjną ofertę dla naszych klientów – dodaje prezes KG Group.

Po rozbudowie Atut Ruczaj będzie największym centrum handlowym w promieniu kilku kilometrów z dostępem do ponad 40 tys. mieszkańców Ruczaju – zapowiada deweloper.

Co więcej, inwestor jeszcze w pierwszej połowie roku ma rozpocząć realizację inwestycji przy ul. Nowohuckiej, jednakże nie w kwietniu, jak to zapowiadano jeszcze na początku roku. Realizacja inwestycji ma się nieco opóźnić. Na terenach w sąsiedztwie hali Expo Kraków ma powstać centrum wyprzedażowe Designer Outlet Kraków oraz dwa parki handlowe Atut o łącznej powierzchni ponad 40 tys. mkw. W centrum outletowym będzie funkcjonować 120 sklepów, a dla klientów zostanie przygotowanych 2000 miejsc parkingowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki