Nie mogąc działać wewnątrz, postawili sklepy na zewnątrz

mobilny sklep 4f fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Komputronik oraz 4F uruchomili mobilne sklepy na parkingu przed centrum handlowym M1 Kraków. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów działalność tego rodzaju sklepów z elektroniką oraz odzieżowych jest zakazana wewnątrz galerii handlowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby handlować poza murami obiektów.

Komputronik nazywa swoje nowe mobilne sklepy "alternatywnymi punktami obsługi klientów". Pierwsze kontenery firmy, w których można zarówno kupić, jak i serwisować sprzęt, zostały otwarte w Krakowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi oraz Zgorzelcu.

Jak komunikuje firma, mobilne sklepy to tymczasowe rozwiązane, które pozwoli na prowadzenie sprzedaży produktów i usług oraz odbiór zamówień. "Alternatywne" punkty mają być ulokowae w największych miastach w miejscach łatwo dostępnych dla klientów, m.in. przed galeriami handlowymi.

– W całym kraju otworzymy i utrzymamy do końca roku ok. 20 takich alternatywnych punktów obsługi. Otwarcie ich pozwoli nam jednocześnie zachować reżim sanitarny, a klienci będą mogli skorzystać z pełnej oferty naszej firmy – wyjaśnia Marcin Mordak, dyrektor sieci sprzedaży Komputronik.

Identyczne rozwiązanie zastosowała marka 4F. Przed M1 Kraków pojawił się mobilny sklep tej sieci otwarty normalnie w godzinach funkcjonowania galerii. 4F komunikuje, że ma otwarte ponad 140 punktów sprzedaży w całej Polsce, nie wiemy jednak, jak wiele z nich to wspomniane sklepy mobilne.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Czyżyny
comments powered by Disqus