Nowa rezydencja nad Wisłą [ZDJĘCIA]

Inwestycja Duo Residence od dewelopera Ekopark fot. ŁJ

Mija rok odkąd deweloper Ekopark rozpoczął budowę apartamentowca nad lewym brzegiem Wisły. Budynek osiągnął już swoją docelową wysokość, choć przed robotnikami jeszcze sporo pracy.

Przestrzeń pomiędzy ujściem Rudawy a mostem Dębnickim to jeden z niewielu obszarów, gdzie deweloperzy mogą pozwolić sobie na budowę obiektów tak blisko brzegu rzeki. Coraz chętniej adaptują nieruchomości zlokalizowane przy ulicy Kościuszki na luksusowe apartamenty.

W ostatnich latach nad bulwarem Rodła ukończono m.in. inwestycję Kościuszki Apartaments zrealizowaną przez Echo Investments. Obecnie obserwujemy, że zbliża się koniec remontu kamienicy przy ul. Kościuszki 27, która wkrótce również zostanie zagospodarowana na apartamenty.

W listopadzie rozpoczęły się także rozbiórki oficyn przy ul. Kościuszki 22, które następnie przerodzą się w rozbudowę kamienic na wielorodzinny apartamentowiec (termin zakończenia prac wyznaczono na koniec 2023 roku). Żeby tego było mało, nieopodal trwają prace budowlane nad inwestycją Kościuszki 47 Apartamenty.

Nowa rezydencja nad Wisłą

Obiekt, który możecie ujrzeć na powyższych zdjęciach, to inwestycja realizowana przez Ekopark od 2019 roku. Deweloper ma za sobą już szereg zrealizowanych inwestycji na terenie Krakowa, m.in. osiedle 7 Życzeń, Art City oraz apartamenty zlokalizowane na Kazimierzu czy Woli Justowskiej, łącznie ponad 1000 mieszkań.

Aktualnie prowadzone prace nad Wisłą, to projekt skierowany ku zamożniejszej grupie klientów. W ofercie znajduje się 35 apartamentów w metrażu liczącym 40-170 mkw. Największy z nich to penthouse na ostatnim, czwartym piętrze budynku o powierzchni 160 mkw. z dodatkowym 75-metrowym tarasem.

Architektura obiektu ma zostać wykonana według szkoły secesji i bauhausu, jak zapowiada inwestor. Na parterze budynku od strony ul. Kościuszki będą działały lokale usługowe. Rozbudowa kamienic wiąże  się także z budową garażu podziemnego dla mieszkańców. Inwestycja Duo Residence ma zostać ukończona we wrześniu 2021 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec