Orbis wstrzymał prace nad hotelem pod Galerią Krakowską

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kilka dni po wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce Orbis kupił działkę przy ul. Worcella celem budowy 170-pokojowego hotelu pod marką Tribe. Nikt nie mógł jeszcze wtedy przewidzieć, jak pandemia się rozwinie i że będzie towarzyszyć nam aż do teraz.


Orbis za dwie działki przy ul. Worcella zapłacił ponad 20 mln zł. Pierwszą z nich kupił w 2018 roku. Dwa lata później zakupił sąsiednią działkę i wyburzył funkcjonującą tam dotychczas Biedronkę. Na miejscu uruchomiono parking strzeżony, który działa do dzisiaj. Inwestycji jeszcze nie rozpoczęto, mimo że inwestorzy w marcu ubiegłego roku zapowiadali, że hotel zostanie otwarty w 2022 roku.

To się nie uda

Terminu zakończenia inwestycji nie sposób dotrzymać. – W 2020 roku trwały prace związane z powstaniem hotelu Tribe w Krakowie. Poniesione zostały nakłady inwestycyjne na prace projektowe oraz wykonanie przyłącza wody. Przeprowadziliśmy również konkurs na generalnego wykonawcę. Niestety w związku z kryzysem spowodowanym covid-19 nastąpiło istotne ograniczenie prac prowadzonych w zakresie inwestycji i tym samym czasowe jej wstrzymanie – poinformowała nas Emilia Maraszek, rzeczniczka spółki Orbis.

– Informacja o dalszej realizacji projektu będzie uzależniona od kondycji przemysłu hotelowego po zakończeniu epidemii – dodaje Emilia Maraszek.

comments powered by Disqus