Ostatni budynek Equal Business Park na ukończeniu [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Czwarty i zarazem prawdopodobnie ostatni budynek kompleksu biurowego przy ul. Wielickiej wkrótce zostanie udostępniony najemcom.

Equal Business Park D uzyskał pozwolenie na użytkowanie w grudniu 2020 roku. Od tego momentu trwają prace wykończeniowe w obiekcie, których zakończenie przewidziano na maj.

Nowa inwestycja Cavatiny dostarczy na rynek 11,3 tys. m kw. powierzchni biurowej – ok. 2 tys. m kw. na każde z pięciu pieter. W garażu podziemnym, jak i na zewnątrz obiektu utworzono 175 miejsc parkingowych. W sumie cały kompleks liczy już ponad 60 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Jeszcze kilka lat temu snuto plany nad budową nawet siedmiu budynków w ramach kompleksu Equal Business Park, lecz nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że będzie to prawdopodobnie ostatni biurowiec dewelopera w tej lokalizacji.

Budynki A, B i C w ubiegłym roku nabyły fundusze zarządzane przez Apollo-Rida Poland. Jak będzie z nowym obiektem? Tego jeszcze nie wiemy.

Bryła to fantazja

Każdy budynek kompleksu jest nieco inny. Nowo powstały obiekt wyróżnia się przede wszystkim trójkątną bryłą i przejrzystością, a wręcz przezroczystością szklanej elewacji, która jest „naturalną kontynuacją estetyki całego kompleksu” – czytamy na stronie internetowej dewelopera.

Czy trójkątna bryła Equal Business Park D została zaprojektowana z myślą o funkcjonalności, czy to tylko kwestia estetyki? – Bryła budynku to fantazja, która zresztą cechuje inwestycje Cavatiny. Chcieliśmy, aby projekt budynku wpisywał się w działkę i żeby z pozostałym biurowcami tworzył wspólną całość. Budynek nawiązuje do pozostałych obiektów kompleksu, jednym rogiem trójkąta rozciąga się na szerokość budynków B i C – wyjaśnia nam inżynier budowy.

Budynki Cavatiny zdecydowanie obfitują w fantazyjność stylu, wystarczy spojrzeć na Ocean Office Park, kompleksu realizowanego u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej.

– Płaszczyznę frontowej fasady, od strony ul. Wielickiej, „rozbije” wewnętrzny pół dziedziniec. Jego dokładną formę wyznaczy kaskadowy układ tarasów dostępnych bezpośrednio z powierzchni biurowych. Takie rozwiązanie architektoniczne jeszcze bardziej podkreśli lokalizację głównego wejścia do budynku. Dodatkowe strefy relaksu zapewnią trójkątne balkony od zachodniej strony budynku – komunikuje deweloper na swojej stronie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus