Ocean Office Park nabiera rozmachu [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

fot. materiały inwestora

Jeszcze rok temu wiedzieliśmy o budowie tylko jednego biurowca u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej. Deweloper oszczędził nam słów o planach rozbudowy inwestycji o kolejne budynki, których w sumie ma być cztery o łącznej powierzchni najmu wynoszącej ponad 50 tys. mkw.

Cavatina pod koniec stycznia rozpoczęła budowę drugiego budynku kompleksu biurowego Ocean Office Park na Zabłociu, nad którym prace budowlane mają potrwać dwa lata – do stycznia 2023 roku. Jego powierzchnia wyniesie 26,5 tys. mkw. powierzchni najmu, co sprawi, że będzie to największy budynek kompleksu (a pod nim prawie 500 miejsc parkingowych). – Drugi etap projektu Ocean Office Park to jednocześnie największy i centralny budynek, który będzie stanowił serce tej inwestycji – dodaje Łukasz Żelezik, przedstawiciel dewelopera Cavatina Holding.

– Zgodnie z planem rozpoczynamy budowę kolejnych etapów. Z powodu pandemii wielu deweloperów przesunęło rozpoczynanie nowych inwestycji i aktualnie w budowie jest najmniej powierzchni od kilku lat, a jednocześnie obserwujemy w miastach regionalnych rozwój centrów usług biznesowych czy IT. Nasze inwestycje będą gotowe w odpowiednim momencie, aby zagospodarować bardzo prawdopodobną lukę podażową, dlatego zamierzamy wykorzystać tę okazję na dalszy rozwój – komentował w prasie branżowej Daniel Draga, wiceprezes Cavatina Holding.

Zapowiada się ogromna inwestycja

Jak możemy zaobserwować po najnowszych wizualizacjach, Ocean Office Park to już nie tylko jeden reprezentatywny budynek rozciągający się wzdłuż ul. Nowohuckiej, a cztery obiekty o różnych formach.

Deweloper zapowiadał w marcu 2020 roku, przy starcie budowy, że ma nadzieje uzyskać pozwolenie na użytkowanie pierwszego budynku już w czwartym kwartale ubiegłego roku, tak się jednak nie stało. Budowa pierwszego budynku nadal trwa, choć pierwsza faza inwestycji została już zakończona.

Na wizualizacjach widzimy kolejny budynek kompleksu o okrągłym kształcie. Inwestor nie jest skory do rozmów o projekcie rozbudowy Ocean Office Park, co jest zrozumiałe, gdyż Cavatina nie pozyskała jeszcze pozwoleń budowlanych na realizację trzeciego i czwartego budynku, ale wiemy, iż ta okrągła konstrukcja w projekcie otrzymała 5 tys. mkw. powierzchni najmu.

Czwarty budynek kompleksu został przedstawiony w wizualizacjach jako obiekt nieco oddalony od centrum inwestycji. Jego powierzchnia wynosi 8,1 tys. mkw. (bud. C).

W sumie kompleks biurowy Ocean Office Park ma zaoferować 52,6 tys. mkw. całkowitej powierzchni najmu oraz 3 tys. mkw. przestrzeni usługowej. Deweloper w ramach inwestycji przewidział 850 miejsc parkingowych, z czego ponad 90 proc. w garażach podziemnych. Zieleń ma stanowić 6,7 tys. mkw. powierzchni inwestycji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze