Ponad 3 miliony pasażerów na krakowskim lotnisku. „Za nami kolejny wymagający rok”

Kraków Airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Łącznie, w 2021 roku krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 3 mln pasażerów. – Za nami kolejny wymagający rok, ale widzimy, że pasja do podróżowania nie ustaje – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 431 097 pasażerów – to o 40% mniej w stosunku do grudnia 2019 roku. W 2020 roku było to niespełna 2,6 mln podróżnych, ponieważ lotnisko działało w normalnym trybie przez dwa pierwsze miesiące. Sytuacja uległa zmianie, gdy w Polsce pojawił się koronawirus i związane z nim obostrzenia.

Natomiast w minionym roku lotnisko przez dwanaście miesięcy działało w reżimie sanitarnym.

– Za nami kolejny wymagający rok, ale widzimy, że pasja do podróżowania nie ustaje. Mimo wielu utrudnień i zasad sanitarnych, które wciąż zmieniają się w różnych państwach, pasażerowie nadal traktują latanie jako atrakcyjny sposób dotarcia do celu podróży – mówi  Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

– Przed nami jeszcze wiele pracy, by przekonać kolejne osoby, że latanie jest bezpieczne i komfortowe, a Kraków Airport  to  lotnisko, które pozostaje bramą gospodarczą i turystyczną dla Krakowa i Małopolski. Zachęcamy także do szczepień, które znacznie ułatwiają podróżowanie – apeluje Włoszek.

comments powered by Disqus