Powstanie Centrum Rozwoju Talentów Gamingowych. 24 mln dolarów i 166 miejsc pracy

fot. pixabay.com

Hiszpańska spółka Botticino, część Globant Group, podjęła właśnie decyzję o rozpoczęciu działalności w Krakowie. Zamierza zatrudnić 166 twórców gier, na co planuje wydać ponad 24 mln dolarów ciągu nadchodzących 5 lat.

Celem planowanej inwestycji jest stworzenie nowej instytucji – spółki, która skoncentruje się przede wszystkim na projektowaniu gier wideo. W Krakowie powstanie Centrum Rozwoju Talentów Gamingowych, zapewniające unikalne możliwości i światowej klasy usługi świadczone producentom gier o globalnym zasięgu. Spółka będzie współpracować z klientami z różnych sektorów, zwłaszcza z przemysłu gier wideo, a także będzie służyć im wsparciem w konceptualizacji, projektowaniu, rozwoju i wdrażaniu produktów.


W Krakowie znajdą specjalistów

– Podejmując decyzję o inwestycji w Polsce, Globant Group kierowała się jasno sformułowanym celem, którym było funkcjonowanie w mieście, gdzie bez trudu znaleźć będzie można najlepszych twórców gier. Ponadto, szukaliśmy miejsca będącego siedzibą firm o światowej renomie, z którymi nasza spółka mogłaby wejść w relacje biznesowe. Stąd wybór był oczywisty – Kraków – mówi przedstawiciel Globant w Polsce.

Inwestycja jest realizowana we współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym.