Krakowska spółka zmieniła siedzibę na nowoczesny biurowiec i pochwaliła się wynikami po pierwszym miesiącu współpracy z Empikiem.
Tezeusz działa na rynku od 2011 roku, najpierw jako antykwariat i księgarnia, później rozszerzając swoje portfolio. Cztery lata później zostaje liderem sprzedaży książek używanych na Allegro, a w 2022 roku roczna sprzedaż przekracza po raz pierwszy milion sztuk. Obecnie spółka to 14 filii, 175 pracowników i współpraca z największymi sklepami e-commerce.
Niedawno przedsiębiorstwo przekazało, że przekształca się w „wieloformatową platformę e-commerce, napędzaną sztuczną inteligencją, oferującą książki papierowe (nowe i używane) oraz formaty cyfrowe (e-booki i audiobooki)”.
Kolejny krok
W lipcu, jak poinformowała firma, przeniesiona została jej siedziba z podkrakowskiego Lubnia do biurowca Galileo przy ul. Armii Krajowej, gdzie wynajmuje 470 mkw. przestrzeni.
– Dynamiczny rozwój firmy i rosnące potrzeby w budowie własnych kompetencji, zwłaszcza w obszarze nowych technologii oraz IT, skłoniły nas do podjęcia decyzji o zmianie siedziby. Potrzebowaliśmy miejsca, które nie tylko będzie sprzyjało rozwojowi biznesu, ale także zapewni komfort naszym pracownikom i sprawi, że poczują się jak w domu. To tutaj podejmujemy kluczowe decyzje i realizujemy naszą strategię rozwoju – powiedział Andrzej Miszk, prezes zarządu AiK Tezeusz w komunikacie prasowym.
Lato 2024 to także rozpoczęcie współpracy z Empikiem. Od 30 sierpnia książki z platformy były dostępne właśnie dla klientów jednej z największych sieci sprzedażowych w kraju. – Obecnie klienci mogą wybierać z blisko 500 tys. tytułów, a wkrótce dojdą kolejne setki tysięcy, w tym rzadko dostępne pozycje. Co więcej, zamówienia można już odbierać w ponad 340 salonach Empik w całej Polsce – poinformowała firma pod koniec września tego roku.