To będzie największy hotel w Krakowie [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pobliżu kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego na Ruczaju od kilku lat trwa budowa obiektu noclegowego. Na początku inwestorzy bili się o to, żeby zrobić tam akademik, lecz uczelnia nie mogła zagwarantować im pełnego obłożenia. W końcu zdecydowano się na hotel z 364 pokojami.

– Tam było kilku właścicieli. Ten teren był odsprzedawany coraz to kolejnym inwestorom cztery czy pięć razy. Zamysłem zawsze było, aby powstał tam prywatny akademik, co rozbijało się o kwestię obłożenia obiektu. Inwestorzy przychodzili do nas i chcieli podpisać z nami umowę o 100-proc. gwarancji obłożenia akademika w ciągu roku. Nie byliśmy w stanie tego zaproponować, a więc zmieniał się właściciel i stanęło na tym, że prawdopodobnie powstanie tam hotel – mówiła nam w ubiegłym roku Monika Harpula, kanclerz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Według pierwotnych założeń, inwestycja miała być gotowa w 2021 roku. Jak możecie zobaczyć w powyższej galerii zdjęć, elewacja budynku od strony ul. Grota-Roweckiego jest już gotowa, choć zapewne jeszcze kilka miesięcy minie, zanim hotel zostanie oddany do użytku.

Zgodnie z informacjami portalu e-hotelarz.pl, Campanile Cracow City South przy ul. Łojasiewicza będzie największym hotelem w mieście. – Ponad 300 pokoi w Krakowie ma jedynie hotel Novotel City West (d. Novotel Bronowice otwarty w 1976 r.) – dokładnie 305 pokoi. Wcześniej największym hotelem była Cracovia z 318 pokojami, otwarta w 1965 r., a zamknięta w 2011 r. – czytamy na portalu e-hotelarz.pl.

Campanile Cracow City South będzie 5-piętrowym obiektem z zapleczem gastronomiczno-usługowym w parterze oraz garażem podziemnym z miejscami postojowymi przeznaczonymi na 91 pojazdów. Hotel ma mieć do dyspozycji 364 pokoje – każdy o średniej powierzchni wynoszącej 22 metry kwadratowe.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus