Żabka uruchamia bezobsługowe sklepy w biurowcach

fot. materiał prasowy

Globalworth nawiązał współpracę z Żabką, w ramach której w tym roku w biurowcach spółki otworzy się kilka autonomicznych sklepów bezobsługowych Żabka Nano. Dwie placówki zostały już uruchomione w budynkach B i D kompleksu biurowego Quattro Business Park przy al. Bora-Komorowskiego.

Żabki Nano w krakowskim kompleksie biurowym wykorzystują metodę autoryzacji i płatności za zakupy, wdrożoną we współpracy z Adyen. Wstęp do nich możliwy jest przy wykorzystaniu karty płatniczej – klient przed wejściem do Żabki Nano przykłada ją do terminala. Po wykonaniu tej czynności, drzwi otworzą się automatycznie. Przy pierwszej wizycie klient podaje numer telefonu, na który otrzyma SMS z potwierdzeniem zakupów.

Gdy klient będzie już w środku, zakupy zajmą mu tylko chwilę – wystarczy, że weźmie z półki wybrane produkty i wyjdzie. Zamontowany w nich system kamer, wykorzystujący algorytmy m.in. machine learning, rozpozna zdjęte z półek produkty, naliczy odpowiednią kwotę, po czym automatycznie sfinalizuje płatność za pomocą wykorzystanej przy wejściu do sklepu karty płatniczej. System nie identyfikuje klientów, nie zapamiętuje również obrazu, co gwarantuje pełne zachowanie prywatności i bezpieczeństwo – czytamy w komunikacie prasowym.

– Innowacje są częścią DNA Globalworth, dlatego nawiązaliśmy współpracę z Żabka Future dla całego naszego portfela nieruchomości w Polsce. Nasze biurowce są wśród pierwszych w kraju, które zaoferują swoim użytkownikom nowoczesny format samoobsługowych sklepów Żabka Nano – mówi Weronika Maria Kuna, z Globalworth Poland.

Asortyment Żabek Nano w Quattro Business Park liczy ok. 400 produktów. Placówki autonomiczne Żabki powstają w ramach Inkubatora Biznesu Żabka Future. Obecnie działa 41 Żabek Nano, które są zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Piasecznie, Plewiskach, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu.

– W pełni autonomiczny i samoobsługowy sklep Żabka Nano to propozycja dla inwestorów, którzy w swoich nieruchomościach chcą oferować najemcom nowoczesne usługi i innowacyjne rozwiązania. Wspólnie z Globalworth będziemy mogli rozwijać koncept Żabki Nano w nowych lokalizacjach – w biurowcach, a w niedalekiej przyszłości także w centrach handlowych – dodaje Paweł Grabowski z Żabka Future.

comments powered by Disqus