400 domów i mieszkań zamiast fabryki drożdży

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

We wrześniu informowaliśmy o przebudowie dawnej fabryki drożdży w Bieżanowie na osiedle mieszkaniowe. Teraz wiemy, jak duża będzie to inwestycja. To kilkaset domów i mieszkań wraz z lokalami usługowymi.

Inwestycja deweloperska ma miejsce w centrum Bieżanowa, gdzie wiele lat temu funkcjonowała „Pierwsza Krakowska Fabryka Drożdży i Spirytusu Stanisława Porębskiego i Jana Czecza”. Dawna fabryka jest teraz własnością dewelopera Tętnowski Development, który planuje w tej lokalizacji wybudować łącznie 400 domów i mieszkań.

Budowę nowego kompleksu mieszkaniowego podzielono na trzy etapy. Pierwszy z nich już trwa i polega na budowie 28 jednorodzinnych domów w zabudowie bliźniaczej, tj. 56 dużych lokali. W kolejnych dwóch etapach deweloper przystąpi do budowy niskich 2-piętrowych bloków z 93 mieszkaniami wraz z garażem podziemnym. W kolejnej fazie dojdzie do przebudowy zabytkowych zabudowań będących pod ochroną konserwatora. Wiemy, że na terenie inwestycji deweloper planuje uruchomić lokale usługowe i sklepy. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji wyznaczono na drugi kwartał 2024 roku.

– Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Bieżanów ma do zaoferowania dużo więcej niż niektóre „topowe” dzielnice tego miasta. Dla przykładu, bliskość obwodnicy pozwala uniknąć zakorkowanych ulic, co w Krakowie jest nie do przecenienia. Zależy nam na przywróceniu blasku starym budynkom fabrycznym i uwypukleniu historycznego aspektu tego miejsca, stąd też sama nazwa inwestycji i jej loftowy charakter – komentuje Krzysztof Tętnowski, prezes firmy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieżanów-Prokocim