Akademik w centrum miasta? Jest wniosek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Spółka powiązana z Echo Investment złożyła wniosek o pozwolenie na budowę akademika w centrum Krakowa. To kolejna część projektu „Wita”?

Wniosek spółki Gro Nieruchomości, który wpłynął do urzędu miasta pod koniec marca, dotyczy działki położonej w pobliżu zabudowań przy ul. Kątowej. Właśnie tam miałby powstać budynek mieszkalny dla studentów. Wiele wskazuje, że to jeden z etapów projektu „Wita”, o którym niedawno informowało Echo.

W miejscu dawnych magazynów zaopatrzenia Twierdzy Kraków zgodnie z planem dewelopera powstanie pięć czteropiętrowych budynków. Do tej pory firma zdradziła funkcję czterech z nich: do 2026 roku staną tam dwa bloki mieszkalne ze 176 mieszkaniami i dwa biurowce, w których znajdzie się ponad 27 tys. mkw. przestrzeni. Przedstawiciel Echo podkreślał, że będzie to „zielony” projekt.

– Nasza najnowsza krakowska inwestycja typu „destination" to prawdziwe miasto w mieście. Architektura skoncentrowana na człowieku, tętniąca życiem przestrzeń publiczna i wszechobecna zieleń to nasza gwarancja dobrego sąsiedzkiego życia – mówił Dawid Wrona, członek zarządu Archicom, spółki która odpowiada za część mieszkalną inwestycji.

Zgodne ze strategią, ale...

Dopytywaliśmy Echo o piąty budynek. – Funkcja piątego budynku zostanie określona dopiero na dalszym etapie inwestycji i wówczas odpowie na potrzeby rynku – stwierdził Wojciech Górak z biura prasowego spółki.

– Jesteśmy nadal na wczesnym etapie przygotowań i procesu administracyjnego, dlatego niestety nie możemy jeszcze przedstawić szczegółów projektu. Mogę natomiast potwierdzić, że zgodnie ze strategią rozwoju Grupa Echo Investment rozważa uruchomienie prywatnych akademików w najważniejszych miastach kraju, w tym w Krakowie – odpowiedział nam przedstawiciel spółki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto