Cinema City. Krakowian nie ominą podwyżki

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

30 maja właściciel sieci kin wprowadził zmiany w programie Unlimited. Miesięczny abonament w zależności od kin, które wybierzemy, może kosztować między 38 a 49 złotych.

Program Unlimited w zamian za miesięczną opłatę w wysokości 38 złotych (z wyjątkiem Warszawy) oferował – zgodnie z nazwą – przede wszystkim nielimitowany wstęp na filmy wyświetlane w standardowych salach, a także zniżki na seanse 3D, IMAX czy też VIP oraz 20% rabat na popcorn czy kawę.

Kilka dni temu abonenci dostali informację o zmianach w programie. Przede wszystkim zostały stworzone trzy grupy abonamentowe. Jak informuje Cinema City, „zmiany wynikają z potrzeby dostosowania ceny abonamentu do cen biletów w poszczególnych kinach sieci, które różnią się w poszczególnych lokalizacjach od siebie”.

– Warto zaznaczyć, że zmiany, które zostały wprowadzone, nie oznaczają jednak wyłącznie podwyżek cen. Cena abonamentu zależy od kina, z którego użytkownik regularnie korzysta. W wybranych lokalizacjach ceny Unlimited ulegną zmniejszeniu lub pozostaną na tym samym poziomie co dotychczas – mówi Monika Wolska, która odpowiada za projekt Unlimited w Polsce.

Wolska przekonuje jednak, że tego typu abonament jest wciąż najbardziej opłacalną i tak naprawdę jedyną ofertą na rynku. – Koszt członkostwa zwraca się już po dwóch wizytach w kinie w miesiącu – podkreśla.

Dostęp do 31 kin

Do tej pory krakowscy kinomani płacili 38 złotych, teraz ta kwota wzrośnie do 43 złotych. System sam dobrał rodzaj abonamentu na podstawie „ulubionego” kina. Jednak po liście widać, że niemożliwe było pozostanie w pierwszej grupie, ponieważ nie ma w niej żadnego krakowskiego kina. Oznacza to wzrost opłat za abonament o pięć złotych. W sumie abonenci będą mieć dostęp do 31 kin (w tym do wybranych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi czy Katowicach). Natomiast za 49 złotych miesięcznie można mieć dostęp do wszystkich 35 placówek w całym kraju.