„Inwestowanie powinno być tak proste, jak zamawianie pizzy” [Podcast]

fot. burst.shopify.com

Za rami rok odkąd Bitpanda pojawiła się w Krakowie. Firma szumnie zapowiadała 10 mln euro inwestycji w stolicy Małopolski oraz zatrudnienie tu 300 osób. Co do tej pory udało się osiągnąć? Jak budować nowy oddział firmy w Krakowie? Rozmawiamy z Krzysztofem Rasiem, szefem centrum technologicznego Bitpandy. Zapraszamy do słuchania.

Krzysztofa Rasia pytam również o to, dlaczego porównuje Dolinę Krzemową z Krakowem i jakie widzi podobieństwa między tymi lokalizacjami. Po co Bitpanda przybyła właśnie tutaj? I kim są „najlepsze mózgi” w świecie IT?

Rynek pracownika rządzi się dzisiaj swoimi prawami. Jak przyciągnąć ludzi do swojej firmy? Czym jest system polecania? Czego chcą i jakich benefitów oczekują pracownicy? W tym temacie szef krakowskiego oddziału Bitpandy także uchyla rąbka tajemnicy.

Z Krzysztofem Rasiem poruszamy temat jego kariery w korporacjach krakowskich. Gdzie najlepiej zacząć – w korporacji czy w start-upie? Czym są akcje fantomowe?

Nie mogliśmy pominąć tematu kryptowalut. Jak pandemia wpłynęła na ten rynek – umocniła go, czy wręcz przeciwnie? Czym jest NFT? I trochę o własnym tokenie na platformie Bitpanda.

Zapraszamy do odsłuchania rozmowy na platformach podcastowych (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Anchor). Polecamy też nasze poprzednie podcasty, które ukazują się w każdy piątek.POZNAJ NASZ COTYGODNIOWY CYKL PODCASTÓW:

5. Gala dla freaków w Krakowie. „Słyszałem o kontrakcie na milion”

4. Wiktor Warchałowski: Smog to pandemia w zwolnionym tempie

3. Spotify dla ubrań. Jak pozyskać 1 000 000 zł na rozwój firmy w wieku 20 lat?

2. Gdzie się imprezuje w Krakowie?

1. Na spacer do centrum handlowego? To już nie te czasy