Ruszyła budowa osiedla na Górce Narodowej. Powstanie 1500 mieszkań [WIZUALIZACJE]

wizualizacje fot. mat. pras.

Grupa Dom Development rozpoczyna swój pierwszy duży projekt mieszkaniowy w stolicy Małopolski. Deweloper ogłosił rozpoczęcie budowy pierwszego etapu osiedla na Górce Narodowej. Na początek 136 mieszkań w dwóch budynkach, ale za kilka lat osiedle ma liczyć 1500 mieszkań.

Warszawski deweloper rozpoczął działalność na krakowskim rynku w połowie 2021 roku. Od tego czasu Dom Development wchłonęło dwóch lokalnych deweloperów – Sento oraz spółki mieszkaniowe grupy Buma, co dało mu na start kilkaset mieszkań w budowie oraz grunty inwestycyjne pozwalające na budowę ok. 2 tys. mieszkań w Krakowie.

Aktualnie Dom Development prowadzi cztery projekty mieszkaniowe pod Wawelem. Jest to Sentotu – 190 mieszkań w budowie; Malborska – 90 mieszkań w budowie i 33 w przygotowaniu; Prandoty – 502 mieszkania w przygotowaniu oraz Górka Narodowa – 136 mieszkań w budowie i niemal 1400 w przygotowaniu.

1500 mieszkań na Górce Narodowej

Nowe osiedle mieszkaniowe dewelopera powstaje przy ul. Andrzeja Zauchy na Prądniku Białym. Grupa ogłosiła we wtorek rozpoczęcie budowy 136 mieszkań w dwóch 5-piętrowych budynkach. Zakończenie budowy zaplanowano na przełom 2023 i 2024 roku.

Ogródki, balkony czy tarasy już uchodzą za standard przy realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych. Wyróżnikiem tego osiedla, wg dewelopera, będą „bardzo duże okna w mieszkaniach oraz obszerne dziedzińce między budynkami, co sprawi, że lokale będą jasne i dobrze nasłonecznione”.

– W Krakowie planujemy rozwijać się na Górce Narodowej, którą postrzegam jako taki krakowski Chrzanów. Chcielibyśmy mieć tam również projekt premium w dobrej lokalizacji – zapowiadał w ubiegłym roku Jarosław Szanajca, prezes Dom Development dla housemarket.pl.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały