Technologiczne centrum bankowości. Praca dla 200 programistów

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Fińska firma IT TietoEVRY w najbliższych miesiącach przekształci swoje krakowskie biuro na centrum rozwiązań dla bankowości, w którym ma znaleźć pracę aż 200 programistów. Dzięki tej inwestycji liczba pracowników firmy w Polsce przekroczy barierę tysiąca.

– Nie bez powodu wybraliśmy Kraków na lokalizację naszego centrum rozwiązań dla bankowości. To miasto, które łączy konkurencyjny rynek doskonale wykształconych programistów z zaawansowanym sektorem finansowym. Nie bez znaczenia jest też fakt, że miasto skutecznie przyciąga wykwalifikowanych pracowników z zagranicy. Przy zachowaniu obecnej dynamiki rozwoju nasz oddział może już wkrótce stać się technologicznym centrum bankowości w Europie – powiedział Petr Lukasik z TietoEVRY.

Krakowski oddział TietoEVRY będzie specjalizował się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań IT dla sektora finansów, przede wszystkim dla wymagających rynków w krajach skandynawskich.

– Krakowscy programiści będą mieli szansę pracować nad proekologicznymi rozwiązaniami opartymi o instrumenty finansowe w obszarze tak zwanych green funds, czyli zielonych finansów. Technologie firmy wykorzystywane są także do walki ze smogiem, opracowywania ekologicznych sposobów magazynowania energii czy wizualnego mapowania jakości powietrza w czasie rzeczywistym – komunikuje firma.

TietoEVRY zachęca też do rekrutacji poprzez ofertę, która zawiera kursy językowe dla pracowników, hackathony, budżety szkoleniowe i inne formy integracji, oczywiście poza standardowymi pakietami medycznymi i sportowymi. Kandydaci z innych miast po przejściu procesu rekrutacyjnego mogą liczyć także na pakiet relokacyjny.