Nowe inwestycje przy Kalwaryjskiej. Z baraków powstanie kamienica [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W pobliżu skrzyżowania ulic Śliskiej i Kalwaryjskiej wkrótce rozpocznie się realizacja dwóch inwestycji mieszkaniowo-usługowych. Deweloperzy wyremontują jedną kamienicę, a drugą postawią zupełnie od zera. W przyszłym roku powinniśmy zobaczyć pierwsze efekty prac.

Chodzi o budynki przy ul. Kalwaryjskiej 72 i 74. Ten pierwszy zostanie wyremontowany oraz przebudowany na nowy obiekt z 40 mieszkaniami. Prace budowlane w budynku oficyny rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Na koniec października deweloper zapowiada oddać dwa lokale i kilka kolejnych mieszkań w marcu 2023 roku. Gotowość całej inwestycji spółka Koneser przewiduje na październik 2024 roku.

Baraki położone na sąsiedniej działce przy ul. Kalwaryjskiej 74 zostaną wkrótce zburzone, a na ich miejsce powstanie nowa kamienica i budynek oficyny z łącznie 13 mieszkaniami. Przedstawicielka Arkada Inwestycje mówi nam, że planują rozpocząć prace budowlane na początku 2023 roku.

W ramach inwestycji powstanie budynek z jednym tylko apartamentem na ostatnim piętrze. Pozostałe piętra będą funkcjonowały jako „lokale użytkowe”, a zatem możemy się tam spodziewać różnego rodzaju usług – biur, restauracji czy też mieszkań na wynajem. W oficynie inwestor postawi drugi budynek z 12 mieszkaniami.

– Projektowany budynek będzie składał się z dwóch części zróżnicowanych pod względem wysokości, połączonych ze sobą garażem podziemnym oraz parterem z częścią usługową – czytamy w opisie inwestycji.

W przypadku obu inwestycji znajdziemy mieszkania w cenie 8 tys. zł/mkw. czy też 16 tys. zł/mkw. Stosunkowo tanie mieszkania, ale i takie za 1,5 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze