SM „Podgórze” ma plany na Albańską

Zdjęcie ilustracyjne

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podgórze” złożyła wniosek o pozwolenie na budowę trzech bloków.

W ciągu ostatnich dwóch lat spółdzielnia kilkukrotnie składała wniosek o pozwolenie na realizację inwestycji. W dwóch przypadkach dokument został wycofany przez inwestora, a dwa razy nie został rozpatrzony.

Ten najnowszy wpłynął do krakowskiego urzędu na początku października. Zakłada on budowę trzech bloków wraz z parkingami i potrzebnymi elementami infrastruktury drogowej. Zamierzenie planowane jest na działkach, gdzie obecnie jest zieleń, w niedalekim sąsiedztwie wcześniej wybudowanych przez tę samą spółdzielnię bloków przy ul. Czarnogórskiej.

Zwróciliśmy się do inwestora z prośbą o szczegóły zamierzenia, jednak na razie oczekuje na decyzję prezydenta.

– Szczegóły dotyczące planowanej inwestycji przy ul. Albańskiej dostępne będą po uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę i podjęciu decyzji o rozpoczęciu tej inwestycji – poinformowała Maria Czekierda ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Podgórze”.

Problemy z komunikacją?

Na etapie ustalania warunków zabudowy dla inwestycji (ten rejon nie jest na razie objęty planem miejscowym), negatywną opinię wyrazili radni z Podgórza Duchackiego. Podkreślili, że lokalna społeczność najbardziej obawia się kwestii związanych z infrastrukturą drogową, a konkretnie brakiem wydajności tamtejszego układu. – Jest duże prawdopodobieństwo, że wewnętrzna ul. Czarnogórska nie będzie w stanie przyjąć dodatkowego ruchu pojazdów z trzech nowo wybudowanych budynków mieszkalnych – stwierdzili radni w uzasadnieniu z 2020 roku.

Lokalni radni stwierdzili również, że „zagęszczenie zabudowy na terenie już tak nadmiernie zabudowanym, spowoduje naruszenie wymogów dotyczących ochrony osób trzecich oraz warunków w zakresie komunikacji”.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze Duchackie