Wystartował Pro NGO Club. Cel? Integracja organizacji pozarządowych oraz ich otoczenia

fot. materiały prasowe

Powstał projekt, którego celem jest wspieranie organizacji pozarządowych oraz podmiotów współpracujących z trzecim sektorem w celu wymiany wiedzy, doświadczeń oraz budowania inspirującej i rozumiejącej się wzajemnie społeczności.


Jak przekonują organizatorzy, ta inicjatywa powstała w odpowiedzi na potrzeby wsparcia w rozwoju, wymianie doświadczeń, profesjonalizacji, networkingu, edukacji oraz budowaniu wartościowych relacji wśród NGO i organizacji z ich otoczenia. Projekt realizowany jest przez Centrum Pro NGO z siedzibą przy ulicy Dobry Początek 5 w Krakowie.

– Wysokojakościowe treści udostępniane bezpłatnie przez Centrum Pro NGO w niewyobrażalny sposób pomogły nam przejść na wyższy stopień organizacji. Z pełnym przekonaniem przyznajemy, że działania Fundacji budują solidny most pomiędzy światem biznesu a trzecim sektorem, dzięki czemu wiele podmiotów może ramię w ramię działać na rzecz obszarów, które są im bliskie i wymagają poprawy – mówi Monika Róg, prezes stowarzyszenia Latarnia.

Przez cztery lata działalności Fundacji Pro NGO zgromadzono bazę materiałów edukacyjnych, w tym treści eksperckich i wzorów dokumentów. – Chcemy podzielić się dostępem do niej z członkami klubu, bo wierzymy, że stworzone w prosty i merytoryczny sposób dokumenty będą idealnym narzędziem wspierającym  rozwój organizacji pozarządowych – twierdzą organizatorzy.

Integracja i wymiana doświadczeń

Pro NGO Club zapewni również przestrzeń do wspólnej wymiany doświadczeń i swobodnej integracji oraz networkingu. W Centrum organizowane będą różnorodne szkolenia, spotkania i warsztaty, na których będziemy dzielić się wiedzą ekspercką, aby wspierać zarówno liderów społecznych, pracowników jak i członków zarządów organizacji pozarządowych.

W ramach wsparcia doradczego i budowania świadomego społeczeństwa obywatelskiego zapewniona zostanie również promocja w środowisku biznesowym oraz możliwość współpracy w takich kwestiach jak budowanie wizerunku czy sponsoring.

– Pro NGO Club stanowi przestrzeń do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk dla organizacji pozarządowych oraz organizacji z ich otoczenia. To również okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat współpracy z biznesem, poznania potencjału różnych organizacji oraz doświadczeń liderów – mówi Grzegorz Ludwin, prezes zarządu Fundacji Pro NGO.